Kategorie
Aktuality

Merino trika v exkluzivní kolekci. Pouze několik kusů merino trika KOLETA, elegantní vzhled a špičkové vlastnosti.

Termoprádlo stále z nejlepšího materiálu POLYPROPYLEN. Nesnažíme se ušetřit na materiálu, POLYESTER používáme pouze ve vybraných výrobcích nevyžadující maximální funkčnost.

Rozšíření sortimentu termoprádla o termo sukni, šátky, ponožky a spodní prádlo.

Testujeme termoprádlo na via ferratách. Při dlouhém přechodu Königsjodler klettesteig se nejvíce osvědčilo merino triko.

Testujeme termoprádlo na lyžích. Při mrazech se nejvíce osvědčila kombinace polypropylen jako první vrstva, merino triko druhá vrstva a lyžařské bunda třetí vrstva. Nejvíce hřálo termo triko KATES, které jsme použili jako první vrstu, ale je doporučené používat spíše jako vrstva druhá.

Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

Materiál

V našich úpletech používáme níže uvedené materiály:

Bavlna (ba)

Přírodní celulózové vlákno. Staletími prověřená klasika, vhodná jak na klasické prádlo, tak na vrchní ošacení.

Viskóza (Vs)

Chemické vlákno z přírodní celulózy. Na rozdíl od bavlny, která roste na poli, se viskóza vyrábí v "chemičce". Má podobné vlastnosti jako bavlna, je lesklejší, na omak příjemnější, má větší navlhavost.

Modal (Mo)

Modal patří také do skupiny chemických vláken z přírodní celulózy. Vyrábí firma Lenzing. Modal je velmi příjemný na omak, a je proto oblíbený pro výrobu první i druhé vrstvy. Úplety z něj jsou měkké, pružné, zářivě barevné, s hedvábným leskem.

Merino vlna (vl)

Námi zpracovávaná merino vlna pochází ze speciálně vyšlechtěných ovcí, pasoucích se v Austrálii a na Novém Zélandě. Vlas merino vlny má tloušťku 15 až 25 mikrometrů. Většina lidí začíná cítit škrábání od vláken silnějších než 28 mikrometrů. Tenčí vlákna neškrábou, protože se při kontaktu s pokožkou ohýbají. My zpracováváme příze z vláken do průměru 18,5 mikrometrů a to v úpravě Superwash, aby se naše výrobky mohly prát v pračce a udržovat běžným způsobem. Používáme také merino vlnu v kombinaci s modalem ve vnitřní straně, doporučujeme všem, kteří mají citlivější pokožku.

Polypropylen (POP)

Chemické vlákno ze syntetických polymerů. Nejlehčí vlákno, lehčí než voda. Vlákno s nejnižší navlhavostí. Díky těmto vlastnostem je předurčeno pro použití v termoprádle. Termoprádlo z propylenu se používám nejčastěji jako 1. vrstva, která v zimě hřeje a v létě odvádí pot.